Milli takımımızın Euro 2016'daki ilk maçında tepkilerin odak noktası olan Ozan, alay konusu oldu.

Milli takımımız Euro 2016'daki ilk sınavına Hırvatistan karşısında çıktı ve oynanan kötü oyunun üzerine birde 1-0 'lık mağlubiyet gelince milli takım ağır eleştirilere uğradı. Bu eleştirilerin odak noktasında ise Modric'in gol vuruşunu yaparken, tam önünde bulunan ve o topa müdahale etmesi gereken Ozan Tufan oldu. Ozan Tufan, Modric gol vuruşunu yaparken saçlarını düzeltmekte ve oldukça rahat hareketler sergilemekteydi. Aynı zamanda pozisyona hiç bir şekilde reaksiyon göstermedi. Bu durum taraftarlara yani bizlere Türk Milletine adeta saç baş yoldurttu. Maçtan sonra ve maç esnasında Milli takım resmen sosyal medyada topa tutuldu. Sahada ne bir hırs ne bir güç göremeyen taraftarlar çılgına döndü. Ozan Tufan'da bu rahat hareketleri ile mağlubiyeti getiren golün yenilmesinde başrol oynayınca, eleştirilerin doğal olarak odak noktası oldu. Sadece Türk medyası ve taraftarları değil Ozan Tufan'ın bu hareketlerine dış basında da yer verildi. Alman basını "Ozan burada ne yapıyor?" sorularına yer verdi ve pozisyon analizi yaparak Ozan'ın oyununu büyük ölçüde eleştirdiler. 

Artık Bir Karikatürü Var!

Artık Bir Karikatürü Var!

Ünlü bir karikatürist olan Omar Momani, Ozan Tufan'ın bu amaçsız davranışı ve Türkiye'nin almış olduğu mağlubiyette başrolü oynaması nedeniyle Ozan Tufan'a bir karikatür çizdi. Bu karikatür tam anlamıyla o anı espirili bir dilde anlatan bir resim oldu. Karikatürde Ozan Tufan, elindeki ayna ile kendisine bakarken bir yandan da ki maçta öyle bir derdi yoktu Modric'i durdurmaya çalışıyor. 

"Ah be Ozan!"

"Ah be Ozan!"

Ah be kardeşim, eh be kardeşim diyoruz üzülerek. Sen ne yaptığının farkında mısın bilmiyoruz ama ülke futbolunu dolayısı ile ülkeyi dünyaya alay konusu ettin. Tebrikler milli takım, tebrikler Ozan Tufan...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları