Adamın dibi mükemmeliğin vücut bulmuş hali Leonardo DiCaprio'dan efsane seçmeler.

10. Kanlı Elmas

     Kanlı Elmas filmi, içerisinde her duyguyu barındıran ve aksiyon dalında müthiş işlere imza atmış bir filmdir. Afrika'da elmas kaçakçısı bir adam rolünü oynuyor bu filmde Leonardo DiCaprio ve muhteşem oyunculuk performansı ile resmen gözlerimizi dolduruyor. Afrika'daki elmas kaçakçılığını ve Afrika'daki yerel halkın yaşadıklarını anlatan filmde, Afrika'lı bir ailenin özgürlüklerine kavuşmak için verdikleri mücadele ve başlarından geçenlerde konu ediliyor. Leonardo DiCaprio ve aksiyon filmlerini seven izleyicilere mutlaka ama mutlaka izlemeleri tavsiye edilir. 

9. Django - Zincirsiz

     Aşkın, hırsın, güvenin, dostluğun, arkadaşlığın, mücadelenin, azmin ve bir insanın istediği zaman neler yapabileceğinin tam olarak beyaz perdeye aktarılmış halidir Django. Saatlerce başından kalkamayacağınız ve günlerce etkisinde kalacağınız müthiş bir hikaye ve muhteşem bir oyuncu kadrosuna sahip bir film. Hikaye güzel, oynayanlarda rollerinin hakkını verdi mi hiç bir filme doyum olmuyor zaten ama Django tüm bunların dışında duygularda barındırıyor içerisinde. Zamanındaki ırkçılığın ne derece olduğunu ve nelere yol açtığını, zavallı insanların neler çektiklerini nasıl dünyaya geldiklerini ve bu dünyadan ne halde göçüp gittiklerini, kısacası köle tacirlerinin ellerine düşmüş insanların hayatları boyunca neler yaşadıklarını anlatıyor film. Django yani Zincirsiz o hayatın içinden nasıl sıyrılıyor ve o hayatın sonunu getirmek için neler yapıyor filmde neler. Leonardo DiCaprio'da yine muhteşem oyunculuk performansı ile göz dolduruyo bu filmde. Bol aksiyon, kan ve ceset göreceğiniz ancak hikayesine hayran kalacağınız bir film olarak Zincirsiz orjinal adı ile Django'yu kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. 

8. The Departed - Köstebek

     Listemize 8. sıradan giren bir diğer efsanede Köstebek yani orjinal adı ile The Departed. Bu her dakikası aksiyon dolu mükemmel film izleyiciden tam not almayı başarmış filmler arasındadır. Kahramanımız Leonardo DiCaprio bu polisiye filminde mafyanın arasına gizli bir kimlik ile karışmaya çalışan bir polistir. Yine harika bir hikayeye sahip ve oyuncu kadrosundaki mükemmel oyuncu performansı ile göz dolduran bir film olan Köstebek, kesinlikle, şiddetle tavsiye edilir.

7. Göklerin Hakimi

     Bir diğer Leonardo DiCaprio efsanesi listemize 7. sıradan girmeyi başaran Göklerin Hakimi filmi 11 dalda Oscar'a aday gösterilmiş ve tam 5 dalda Oscar ödülü kazanmayı başarmıştır. Adamımız Leonardo DiCaprio bu mükemmel filmde Howard Hughes adındaki genç ve hayalleri olan bir adamı canlandırıyor. Genç yaştaki Howard Hughes'in bir film çekme hayali var ve bunun için girdiği yolda yaşadıklarını anlatıyor film. 

6. Inception - Başlangıç

     Listemizde kendisine 6. sırada yer bulan bir diğer Leonardo DiCaprio efsanesi Başlangıç, orjinal adı ile Inception filmi. Bu muhteşem bilim kurgu filminde Leonardo DiCaprio, Dom Cobb adındaki insanların rüyaya daldıkları anlarda bilinçaltlarına giren ve onların en değerli gizli bilgilerini sırlarına çalmayı başaran yetenekli bir hırsızı canlandırıyor. Bu yeteneği yüzünden başına çok iş açan ve dünyada aranan bir adam haline gelen Dom Cobb ( Leonardo DiCaprio ) son bir iş yaparak mahfettiği hayatını geri almayı planlamaktadır. Bu son iş ise artık birilerinin beyninden birşey çalmak değil aksine oraya bir fikir yerleştirmek olacaktır. Bu son iş kahramanımız Dom Cobb için hiçte kolay bir iş olmayakcaktır. Ufkunuzu açacak bilim kurgu filmleri yazımızda da yer verdiğimiz Başlangıç filmini mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. 

5. Shutter Island - Zindan Adası

     Efsane listemizin 5. sırasındaki efsane, Zindan Adası orjinal adı ile Shutter Island filmi. Akli dengesi bozulmuş ve tedavi görmeyi amaçlayan bir adamı canlandırıyor kahramanımız Leonardo DiCaprio bu muhteşem filmde. Tedavi görmek isteyen bu adam ıssız bir adadaki hastaneye gidiyor. Gittiği bu hastanede tedavi süreci boyunca oldukça esrarengiz olaylar yaşayan Leonardo DiCaprio yine hikayenin sonunda herkesi şaşkına çevirmeyi başarıyor. Gizem ve heyecan dolu bu muhteşem filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. 

4. Body of Lies - Yalanlar Üstüne

     Listemizde kendisine 4. sıradan yer bulmayı başaran bir diğer Leonardo DiCaprio efsanesi olan Body Of Lies yani Yalanlar Üstüne filmi gerçekten her saniyesinde aksiyon ve heyecan içermektedir. Gerçek hayattan kesitleri görebileceğimiz filmde Leonardo DiCaprio bir ajanı canlandırmaktadır ve rolünün hakkını yine her zamanki gibi vermeyi başarmıştır. 

3. The Wolf of Wall Street - Para Avcısı

     Muhteşem, efsane, harika, mükemmel, olağanüstü, güzel ne derseniz deyin bu film Para Avcısı yani orjinal adı ile The Wolf of Wall Street her kelimenin hakkını verecek cinsten bir başyapıttır. Kahramanımız Leonardo DiCaprio'nun genç bir borsacıyı canlandırdığı filmde ilk işinden ayrıldıktan sonra kendi kurduğu küçücük bir borsa şirketini, azmi ve o doğal Tanrı vergisi yetenekleri ile birlikte nasıl Amerika'nın en büyük borsa şirketi haline getirdiği konu ediliyor. Leonardo DiCaprio'nun işindeki üstün zekası ile ne kadar ilerlediğini gösteren muhteşem film harikada bir hikayeye sahip. Gerçekten her dakikası sizi ekrana bağlayacak ve başından kalkamayacağınız bir film The Wolf of Wall Street. Bu efsane filmde göstermiş olduğu mükemmel oyunculuk performansı ile Leonardo DiCaprio, Altın Küre ödüllerinde En İyi Oyuncu ödülününde sahibi olmuştu. Onu bu başarıdan ve bu efsane filminden dolayı tebrik ediyoruz. Aynı zamanda da herkese bu filmi hala izlemediler ise izlemelerini şiddetle tavsiye ediyoruz. 

2. The Revenant - Diriliş

     Listemizde 2. sırada yer bulan Diriliş, orjinal adı ile The Revenant, Leonardo DiCaprio'nun efsaneleri arasına kattığı son muhteşem yapımdır. Aynı zamanda bu muhteşem eser Leonardo DiCaprio'nun şeytanın bacağını kırdığı ve 6. kez aday gösterildiği Oscar ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandığı filmdir. Leonardo DiCaprio filmde, bir ayının saldırısına uğrayan bir avcı rolünde. Bu avcının ayı saldırısından sonra ayağa dahi kalkamayacak halde olmasından çok canını yakan başka birşey de arkadaşlarının ona ihanet etmesi ve yol arkadaşlarından birinin, onun oğlunu öldürmesi. Yaralarının iyileşmesi onun uzunca bir zamanını alacak ama o intikam hırsı ile yolundan dönmeyecek ve Amerika Kıtasını tek başına geçmeyi başaracaktır. Acılı ve yaralı bir baba olan ve filmin başından sonuna kadar muhteşem bir oyunculuk performansı sergileyen Leonardo DiCaprio kesinlikle gönüllerdeki tahtının yerini sağlamlaştırmış ve aldığı ödülüde sonuna kadar hak etmiştir. Eğer hala bu filmi izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

1. Titanik

     Geldik listemizin zirvesine yani 1 numaraya. Hiç kimse için sürpriz olmayacak bir yapım var 1 numaramız da, Titanik. Zamanın en çok para harcanan filmiydi Titanik. 1997 yılında yapılmış gerçek bir şaheserdi. Tabi hala daha öyle. Leonardo DiCaprio'nun efsaneleri arasında ilk sırada yer alan bu muhteşem filme tam 200 Milyon dolar yatırım yapılmış ve film tam tamına 2 Milyar Dolarlık bir gişe hasılatı elde etmiş ve rekor üstüne rekor kırmıştır. Bu muhteşem filmde zamanın yapılmış olan en büyük gemisi Titanik'in ilk seferinde batmış olmasını bir aşk hikayesi ile birlikte anlatılmıştır. Farklı sınıflarda olan iki gencin yaşadığı bu aşk hikayesi izleyicileri uzun süre etkisinde bırakmıştır. Efsane filmin baş rollerini Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet paylaşmışlardır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları