Darbe girişiminden sonra yapılan çoklu operasyonlara taşeron işçiler de dahil oldu. Yakın zamanda yapılan açıklamaya göre kadroya geçmeyi bekleyen taşeron işçiler işten çıkarılabilirler. FETÖ ile ilişiği bulunduğu tespit edilen taşeron işçiler için geniş kapsamlı bir temizlik süreci başlatıldı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ operasyonları kapsamında ülke genelinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarda, örgüt ile bağlantısı olduğu tespit edilenler açığa alınmaya devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında devam eden operasyon taşeron firmalara da sıçradı.

Taşeron Kadrosuna da Sızdılar

Devlet kademelerine çaldıkları sınav soruları ile kendi elemanlarını yerleştiren FETÖ, aynı sistemi işçi alımlarında da yapmış. Taşeron firma ve kurumlarda yapılan işçi alımlarında, yöneticiler işbirliği ile kendi personellerini yerleştirdiği belirlendi.

FETÖ operasyonları kapsamında taşeron firmalarda da örgüt ile bağlantısı tespit edilen işçiler açığa alınıyor. Son olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, Toprak Mahsulleri Ofisinde çalışan 283 taşeron işçi açığa alındı. Açığa alınan taşeron işçilerin FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınan Personel Daire Başkanı İsmail Mandıracı tarafından işe alındığı tespit edildi. Bu sebeple açığa alınan personellerle yeni bir anlaşma yapılmayacak.

Taşerona Kadro Gelecek mi? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşerona kadro verilmesini öngören yasanın, ülke genelinde devam eden FETÖ temizliğinin bitirilmesinden sonra Meclise geleceğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. FETÖ’ye yönelik operasyonlar devam etmekte olup; bu operasyonların kısa bir sürede tamamlanması ve taşerona kadro yasasının meclise getirilmesi bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları