FETÖ operasyonları kapsamında çok sayıda memur farklı kurumlarda açığa alınmıştı. Memurların FETÖ olan ilgilerini ortaya çıkan belli başlı kriterler bulunuyor. Bu kriterlere uyanların görevleri sonlandırılıyor ve açığa alınıyorlar.

Her kurum tarafından kurulan bir heyet yaptığı araştırma ve çalışmalar sonucunda, kanlı darbe girişimini yapan FETÖ ile bağlantısını tespit ettikleri memurları açığa alıyor. 

Açığa Alınan Personeller Nasıl Ayırt Ediliyor?

İşte açığa alınan kamu personellerinin tespitinde göz önünde tutulan kriterler:

17-25 Aralık operasyonları ve MİT tırlarının durdurulması olaylarından sonra FETÖ yayın organları olan Zaman gazetesi, Bugün gazetesi aboneliğini devam ettirenler veya yeni abone olanlar.

17-25 Aralık operasyonlarından sonra, örgütün niyeti ortaya çıkmasına rağmen, tüm uyarı ve yardımlara rağmen, çocuklarını FETÖ’ye ait okullarda-dershanelerde ve etüt merkezlerine gönderenler.

17-25 Aralık darbe girişiminden sonra FETÖ’ye ait finans kurum ve kuruluşlarında hesap bulunduranlar, özellikle de FETÖ çağrısı ile bankaya yeni para yatıran kişiler,

50 bin kişi tarafından kullanılan özel FETÖ iletişim ağına dahil olanlar.  FETÖ’cülerin kurduğu özel bir iletişim ağı üzerinden 50 bin kişi irtibat kurmuş.

FETÖ tarafından kurulan sendikalara 17-25 Aralık operasyonlarından sonra üyeliğini ısrarla devam ettirenler.

Yasalar çerçevesinde yapılan telefon dinlemelerine takılan isimler.

Darbe girişimine katılanların ve destek verenlerin alınan ifadelerinde ismi geçenler.

FETÖ’ye ait TUSKON ve İŞAD gibi iş dünyası dernek, vakıf ve sendikalarından 17-25 Aralık olaylarından sonra ısrarla ayrılmayan kişiler,

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları