CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yer aldığı CHP konvoyuna düzenlenen silahlı saldırıdan sonra haberi alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefondan arayarak geçmiş olsun dedi.

CHP Lideri Artvin Valisi ile Telefon Görüşmesi Yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konvoyuna ateş açılması sonrasında, Artvin Valisi Muhterem İnce ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, bu görüşmenin ardından, Artvin programını iptal etti. Kılıçdaroğlu ve konvoyundakiler, ardından jammer ve zırhlı araçlar eşliğinde Şavşat İlçesi’ne döndü.

Canlı Yayında Konuştu

Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, telefonda canlı yayına bağlandı,

 Benim açımdan sorun yok.Güvenlik güçleri çatışma bölgesinden beni çıkardılar. Karayolları binasındayım güvenlik önlemleri alındı. Bizim açımızdan kaygı yok, güvenlik güçleri açısındanda olumsuz bir şey olmaz endişemiz bu, dedi

Cumhurbaşkanı Geçmiş Olsun Dileklerini İletti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu.  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP konvoyunun çatışmaya maruz kaldığı haberinin ardından Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak, yaşananlarla ilgili olarak bizzat kendisinden bilgi aldı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, CHP konvoyunun Artvin’in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı Köyü yakınlarında yaşanan çatışmayla ilgili olarak İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Artvin Valisiyle birer telefon görüşmesi de yaptığı kaydedildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları