Can Dündar'a Çağlayan Adliyesi önünde silahlı saldırıda bulunan ve daha sonra tutuklu olarak yargılanan Murat Şahin'in tahliyesine karar verildi.

Can Dündar'a Çağlayan Adliyesinde silahlı saldırıda bulunan ve daha sonra tutuklu olarak  yargılanan Murat Şahin'in tahliye edilmesine karar verildi.

''İNFAZ YASASI GEREĞİ TAHLİYE EDİLDİ''

Saldırgan Murat Şahin olaydan sonra yakalanmıştı. Sanık çıkarılan mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya tutuklu sanık Murat Şahin getirilirken, davacı Can Dündar ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada söz alan tutuklu sanık Şahin'in avukatı, yürürlüğe yeni  giren infaz yasası dikkate alındığında müvekkilinin tutuklu kalması durumunda mağduriyete sebep olacağını söyledi.

TUTUKLU KALDIĞI SÜRE GÖZ ÖNÜNDE TUTULDU

Alınan beyanların ardından ara kararını duyuran mahkeme, sanık Murat Şahin'in üzerine atılı suçun niteliği, delillerin büyük kısmının toplanmış olması ve tutuklu olduğu zamanı göz önünde tutarak tahliye edilmesine karar verdi. Sanık avukatlarına savunma için süre tanıyan mahkeme duruşmayı erteledi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları