ABD Savunma Bakanı Carter, yaptığı açıklamada Türkiye'nin Musul operasyonunda yer almalı dedi.

Ankara'ya ziyaret gerçekleştiren ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Cumhurbaşkanı Başbakan  ve Milli Savunma Bakanı  ile bir araya geldi. Carter, Türkiye'nin Musul operasyonunda yer almasıı gerektiğini söyledi. 

IŞIK'LA MECLİS'İ GEZDİ

Bölgesel güvenlik konularıyla Irak ile Suriye'deki gelişmeleri Türk yetkililerle görüşmek için sabah saatlerinde Ankara'ya gelen ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, TBMM'yi gezdi.  Meclis'in 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde hasar gören bölümlerini ziyaret ederken Carter'a Milli Savunma Bakanı Fikri Işık eşlik etti.

"TÜRKİYE'NİN GÜÇLÜ MÜTTEFİĞİ OLACAĞIZ."

Bakan Carter, ziyaret esnasında basın mensuplarına verdiği demeçte, "Taziye dileklerimi iletiyorum. Bu kişiler demokrasi ve özgürlük için savaşmıştır. Bunların görüntüleri tüm dünyada ABD dahil olmak üzere görülmüştür. Bütün dünya bu korkunç olayın kahramanlarını tanımıştır. Biz bu bağlamda Türkiye'nin güçlü bir müttefiki olacağız. Türkiye'deki demokrasiye desteğimizi vereceğiz. Bugün burada olmaktan dolayı memnunum. Sayın Bakan ile burada görüşmek benim için çok büyük mutluluk oldu. 

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, bölgesel güvenlik konularında görüşmelerde bulunmak için Ankara'ya geldi. Carter ilk olarak Milli Savunma Bakanı Fikri Işık 'la görüştü. Bakanlıktaki görüşme, gazetecilerin görüntü almasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

BAŞBAKAN'LA GÖRÜŞTÜ

ABD Savunma Bakanı Carter , Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü. Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen görüşmeye Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay ile ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass da katıldı.

ERDOĞAN'LA GÖRÜŞTÜ

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter daha sonra, Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da Beştepe'de kabul edildi. Kabul basına kapalı gerçekleştirildi.

"TÜRKİYE MUSUL'DA  OLMALI"

TBMM ziyareti sırasında önemli açıklamalarda bulunan ABD Savunma Bakanı Carter önemli mesajlar da verdi. Carter, Türkiye'nin yapılan  Musul operasyonuna katılması gerektiğini belirtti..

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları