Başkanlık seçimlerinin iki adayı son kez kozlarını paylaşacak.

3.'sü düzenlenen  son karşılaşma Donald Trump'ın son şansı olarak gösteriliyor.Çünkü son zamanlarda kamuoyuna yansıyan vergi krizi ile kadınlar hakkında söylediği sözler nedeniyle Trump'ın seçim kampanyası oldukça yara almış durumda.

Trump, konuile ilgili olarak "Asla olmayan, uydurulmuş bir olay yüzünden çok sayıda kadın seçmenin oyunu kaybetmeme inanabiliyor musunuz? Medya seçimlere hile karıştırıyor." sözleriyle kendini savunmaya çalışsa da başarılı olduğu pek söylenemez. Seçimlere günler kala Hillary Cliton rakibi  karşısında yaklaşık 10 puan önde gözüküyor.

ABD'de bir gelenek haline gelen başkanlık tartışmalarında adaylar 6 kritik konuda düşüncelerini seçmenleriyle paylaşıyor. Bu konular: başkanlığa uygunluk, dış politika, ekonomi, anayasa mahkemesi, borçlar ve yetkilendirmeler.

Daha önce yapılan iki münazarayı da % 62'ye %27 ile %57'ye %34 oranlarıyla Demokrat Parti adayı Hillary Clinton kazanmıştı. Türkiye saati  ile 04.00'da başlayan münazaranın sonucu tüm dünya tarafından merakla bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları