İçeceklerinize muhteşem aromalar katacak leziz buz küpleri listemizde.

1. Böğürtlen ve Ahududulu Buz Küpü

Böğürtlen ve Ahududulu Buz Küpü

Tarifi ve yapması oldukça kolay ve birbirinden lezzetli tariflerimiz arasında en lezzetli olanı diyebiliriz böğürtlen ve ahududulu buz küpü için. Çünkü böğürtlen ve ahududularınızı hiç bir şekilde kesme yada doğrama ihtiyacı duymuyorsunuz. Onları güzelce yıkadıktan ve saplarından çöplerinden temizledikten sonra doğruca buz kalıbınızın içerisine yolluyorsunuz. Sıcak mı sıcak yaz günlerinde soğuk meyveli içeceklerinizin içerisine eşsiz bir aroma katmak ve daha çok serinlemek için gönül rahatlığı ile ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun efendim iyi serinlemeler. 

2. Bal ve Limonlu Buz Küpü

Bal ve Limonlu Buz Küpü

Bal ve limonun eşsiz dansını bu buz küplerinde hissedeceksiniz. Bu mükemmel tadı içeceklerinizin içerisine ekleyebileceğiniz gibi aynı zamanda sıcak yaz günlerinde buz küplerini tek başlarına dondurma misali yiyerekte bu eşsiz lezzetin tadını çıkarabilirsiniz. Bu eşsiz lezzetin aromasını en iyi hissedebileceğiniz bir içecek önerecek olursakta kesinlikle soğuk çay deriz efendim. Afiyet olsun, iyi serinlemeler. 

3. Limon ve Naneli Buz Küpü

Limon ve Naneli Buz Küpü

İşte mükemmel bir aroma ve eşsiz bir tat daha. Limonunuzun kabuğunu soyduktan sonra minik minik küpler halinde limonunuzu doğrayın ve buz kalıbınıza ekleyin. Daha sonra naneleri ise yine minik minik ve ince ince parçalara ayırdıktan sonra buz kalıbınıza ekleyin. İşte bu buz küplerini katacağınız içeceklerinizde mükemmel bir aromaya ulaşacak ve eşsiz bir serinleme tadacaksınız. Afiyet olsun, iyi serinlemeler. 

4. İncir ve Biberiyeli Buz Küpü

İncir ve Biberiyeli Buz Küpü

İncir ve biberiyeli bu müthiş aromaya sahip buz küplerini kullanarak müthiş bir lezzete ulaşabileceğiniz bir içecek size önerecek olursak o içecek mutlaka elma çayı olur. Hem müthiş bir serinleme hemde o muhteşem aromanın içeceğinize kattığı eşsiz lezzet ile çok keyif alacağınızdan eminiz. Afiyet olsun.

5. Salatalık ve Fesleğenli Buz Küpü

Salatalık ve Fesleğenli Buz Küpü

Soğuk bir soda açtınız ama daha soğuk ve serinletici olması için içerisine bir kaç tane buz küpü atmak istiyorsunuz. İşte tamda bu anlar için sodanızı hem daha soğuk, serinletici hemde daha lezzetli hale getirebilecek buz küplerini, önceden hazırladığınız salatalık ve fesleğenleri ince ince döşediğiniz ve buzluğa attığınız buz küplerini çıkararak kullanabilirsiniz. Bu sodanızı hem daha soğuk hemde içerisine katacağı muhteşem aroma ile daha lezzetli hale getirecek. Afiyet olsun efendim bol serinlikler. 


Afiyet bal şeker olsun...

Geldik listemizin sonuna ve eşsiz tatları denemek için eminim sabırsızlanıyosunuz çünkü bende öyleyim. E ne diyelim haydi afiyet olsun, herkese iyi serinlemeler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları