Geçmişten günümüze çok hızlı bir gelişim gösteren telefon teknolojileri, internet teknolojisi ile birleşince ortaya çok daha güzel ve modern yapılar çıktı.

Bu modern yapılardan biri de cep telefonudur. Şimdilerde akıllı telefonlar olarak tabir ettiğimiz bu cihazlar bizlerin her sorununa ve eğlence anlayışımıza uygun programlar sayesinde daha kullanışlı hale gelmektedir. Son günlerde yeni bir eğlence ve çılgınlık boyutlarına ulaşan bir tutku olan Pokemon GO oyunu tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Peki ama Pokemon GO nedir? Pokemon GO nasıl oynanır? Tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır. 

Pokemon GO Nedir?

 Pokemon GO Nedir?

⦁ IOS ve Android işletim sistemlerine sahip olan telefonlarda oynanan sanal gerçeklik oyunudur. 

⦁ Piyasaya 2016 yılının Temmuz ayının 6. gününde çıkan Pokemon GO, şimdilerde bir çok ülkede ve Türkiye'de çok fazla kitleye ulaşmış durumdadır. 

⦁ Bu oyunda daha önceden hatırladığınız Pokemon çizgi film karakterleri mevcuttur. Sizin amacınız ve göreviniz telefonunuzla birlikte yürüyerek/koşarak bu pokemonları yakalamak ve hapsetmektir. Bunu ise Poke Top sayesinde yapabilmektesiniz. 

⦁ Yakalamış olduğunuz Pokemonları eğitebilir ve savaştırabilirsiniz. Kısacası çizgi filmde yapılan tüm hareketlere ve aktivitelere bu oyun sayesinde sahipsiniz. 


Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Pokemon GO Nasıl Oynanır?

⦁ Öncelikle bu oyunu oynamak için telefonlarınızın uyumlu olması gerekir. Android veya IOS işletim sistemine sahipseniz bu uygulamayı indirebilirsiniz. (Android sürümünüzü güncellemenizde fayda var diye de bir not ekleyelim.) İndirdiğiniz bu oyunu oynamak için öncelikle bir hesabınız olması gerekiyor. 

⦁ Oyuna girebilmek için lazım olan e-posta bu aşamada oldukça önemlidir. Daha önceden kullanmakta olduğunuz bir gmail hesabınızı kullanabilir ya da yenisini oluşturabilirsiniz. 

⦁ Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra oyuna giriş yapıyor ve karakterinizi oluşturmaya başlıyorsunuz. Bu aşama tamamen kullanıcı isteğine göre uyarlanmıştır. 

⦁ Karakter oluşturma iki cinsiyetten oluşmaktadır: Kız ve Erkek seçenekleri. Bu karakterlerden birini seçebilir ve tüm görünümlerini değiştirebilirsiniz. Burada değiştirebileceğiniz bazı özelliklere değinmek gerekirse: Gözlerini, kaşlarını, üzerinde bulunan kıyafetlerini, saçlarını, kullandıkları çantalarını, ayakkabılarını... Daha bir çok seçenek üzerinde oynama yapabilirsiniz. 

⦁ Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise karakteri oluştururken seçmiş olduğunuz fiziksel özellikleri oyun içerisinde değiştiremiyorsunuz. Yani bu işlem bir defaya mahsus olarak ayarlanmıştır.

⦁ Karakterinizi oluşturdunuz ve oyunu test etmeye hazırsınız. Bu aşamada telefonunuzun ekranında size 3 adet pokemon seçeneği sunuluyor. Bunlar: Bulbasaur, Charmander ve Squirtle'dir. Bu seçeneklerden herhangi birini yakalayabilir ve oyuna devam edebilirsiniz .

⦁ Başlangıçta gösterilen üç pokemondan birini yakalamak için telefonunuzun kamerasını o Pokemona doğru çevirmeli ve Poke toplarınızı ona fırlatmalısınız. Bu aşama hedefi tutturana kadar devam edecektir. Siz ne zaman hedefi tutturur ve Pokemon ne zaman hedefe girerse o zaman daha farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları