Hintlilerin Bollywood'una ilgi duysanızda duymasanız da mutlaka izlemeniz gereken 5 muhteşem filmi sizin için seçtik

1. 3 APTAL (3 İDİOTS)

1. 3 APTAL (3 İDİOTS)

    Hindistan'ın en iyi üniversitesinde yarış üzerine kurulu büyük sistemin kurbanları olmaya devam eden öğrenciler ve o sistemi değiştirmeyi kafasına koymuş bir öğrenci olan başrol Ranco ( Aamir Khan) ve onun ahmak mı ahmak iki iyi kalpli arkadaşının yaşadıkları birbirinden trajikomik olaylar, komedi ve dramı en enfes şekilde harmanlayıp bizlere iyi bir ders olarak sunan Aamir Khan'ın unutulmaz filmleri arasına giren muhteşem film. Eğer filmi izlemek isterseniz ki mutlaka izlemelisiniz, buradan izleyebilirsiniz.

2. Ghajini

2. Ghajini

    Ghajini, alçak Ghajini, mikrop Ghajini, lanet olsun sana Ghajini diye diye başından sonuna kadar nefessiz izleyeceğiniz Aamir Khan'ın efsanelerinden sadece bir tanesi Ghajini filmi. Hindistan'ın karanlık ve güçlü adamlarından birisi olan Ghajini kahramanımız Aamir Khan ve sevgilisini dramatik şekilde birbirlerinden ayırır. Kızı öldürür ve Aamir Khan'ın da devamlı olarak hafıza kaybı yaşamasına neden olur ve onu yaşayan ölü durumuna getirir. Aamir Khan bu zor durumuna rağmen Ghajini'nin peşine düşecek ve intikam isteyecektir. Bu muhteşem filmi mutlaka izlemelisiniz diyoruz ve film adresini buraya ekliyoruz.

3. BENİM ADIM KHAN

3. BENİM ADIM KHAN

   Shahrukh Khan denilince sanırım ilk akla gelen filmdir "Benim Adım Khan". Öyle ki Shahrukh Khan'ın unutulmaz filmleri arasına ilk sıradan girmiştir. Otizm rahatsızlığının bir çeşidi olan Asperger sendromu hastası Rızvan Khan (Shahrukh Khan) bir müslümandır ve Amerika'ya gidip orada Hindu bir kadına aşık olur ve onunla evlenir. Evlendiği kadının oğlu 11 Eylül saldırılarından sonra faşist kesimler tarafından işkenceye uğrayarak öldürülür ve tek sebebi soyadlarının Khan olmasıdır. Acılı annenin onu çok seven ve onun için kahrolan kocası Rızvan Khan'da bütün Amerika'ya sesini duyurana kadar "Benim adım Khan ve ben terörist değilim" diyerek dolaşır.

4. YERDEKİ YILDIZLAR

4. YERDEKİ YILDIZLAR

    Algı problemleri yaşayan minik mi minik tatlı bir yavrucak ailesi ve çevresindekiler tarafından kötü muamele görüyordur.Başarılı ve iyi kalpli bir resim öğretmeni (Aamir Khan) çocukta ki yeteneklerin farkına varır. Öğretmeninin iyi ve sabırlı yaklaşımı ile minik yavrunun hayatı değişir. Yapım ve yönetmenliğini Aamir Khan'ın üstlendiği bu muhteşem hayat dersi veren filmi mutlaka izlemelisiniz. Film burada

5. DON

5. DON

    Muhteşem bir seri ve muhteşem bir oyuncu kadrosuyla her defasında iyi bir hikayeye sahip olan Don filmi mutlaka izlenmesi gereken Hint Filmleri arasında olmazsa olmaz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları