Rahat rahat yatağında ölemeyen Kennedy ailesi.

 İrlanda kökenli olan Kennedy ailesi Amerika'da hatırı sayılır şekilde bir üne sahip. Yıllar içerisinde Kennedy ailesi, suikastler, intiharlar ve kazalar ile bir çok aile bireyini kaybetti. Talihsizlikler ve gizemli ölümler Kennedy ailesinin peşini bir türlü bırakmadı. Yaşanan trajediler ailenin laneti ile ilişkilendirildi.

Rosemary

Rosemary

     Ailenin laneti 1940'lı yılların başlarına kadar uzanıyor. Yıl 1941'de beyin ameliyatı geçiren Kennedy kardeşlerin ablaları Rosemary, bu ameliyat sonrası akli dengesini yitirdi ve 2005 yılında ölene kadar bu şekilde yaşadı.

Joseph Kennedy

Joseph Kennedy

 Kennedy kardeşlerin en büyüğü Joseph Kennedy II. Dünya Savaşı sırasında 1944 yılında vurularak öldürüldü.

Kathleen Kennedy

Kathleen Kennedy

     John Kennedy'nin ablası olan Kathleen Kennedy 1948 yılında Fransa'da bindiği bir uçağın düşmesi ile hayatını kaybetti.

John Kennedy

John Kennedy

     Kennedy ailesinin kuşkusuz en gizemli ölümü, Amerika Birleşik Devletleri'nin 35. başkanı olan John Kennedy'nin suikast ile ölümü. ABD Başkanı Kennedy 22 Kasım 1963 yılında Dallas'ta bir suikaste uğradı ve hayatını kaybetti. Suikasti gerçekleştiren kişi yargılanmadan hemen öldürülünce suikast hala açıklanamadı.

Robert Kennedy

Robert Kennedy

     New York senatörü Robert Kennedy, ağabeyi John Kennedy'nin yolundan giderek ABD başkanlığına adaylığını koydu. Yıl 1968'te seçim kampanyalarını yürüttüğü sırada Los Angeles'ta bir hotelin mutfağında suikaste uğradı ve hayatını orada kaybetti. Başkan aday adaylığı için yarışan Robert Kennedy'nin o dönem ABD başkanı olmasına kesin gözü ile bakılıyordu.

David Kennedy

David Kennedy

     Robert Kennedy'nin 11 çocuğundan 4. çocuğu olan David Kennedy 1984 yılında uyuşturucu yüzünden hayatını kaybetti.

Michael Kennedy

Michael Kennedy

Robert Kennedy'nin bir diğer oğlu olan Michael Kennedy'de 1997 yılında kayak yaparken hayatını kaybetti.

John Jr.

John Jr.

  John F. Kennedy'nin oğlu olan John Jr. 1999 yılında eşi ve baldızıyla birlikte geçirdikleri uçak kazasında hayatını kaybetti.

Edward Kennedy

Edward Kennedy

 Doğal yollardan ölen tek erkek birey Edward Kennedy oldu. Üç ağabeyinden ikisini suikast, diğerini ise savaşta kaybeden Edward Kennedy, 2009 yılında hayatını kaybetti. Ancak Edward Kennedy'de 1964 yılında geçirdiği bir uçak kazasını yaralı olarak atlatmıştı.

      Yıllardır Kennedy ailesinin peşini bırakmayan bu lanet için ortaya atılmış iki iddia var. İlki CIA'in Kennedy ailesini siyasette istemediği yönünde ikincisi ise Kennedy'lerin büyük büyük babalarının bir kızılderilinin bedduasını almış olması. Tabi ki bu iddialar yaşanan olaylar üzerine yapılan kanıtsız varsayımlardan ibaret.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları