Hayatımızı kolaylaştırmanın 3 formülü.

Günlük hayatımıza öncelikle yataklarımızda başlarız ve yataklarımızda son veririz. Yataklara uyanarak ilk olarak tuvalete gider veya elimizi yüzümüzü yıkarız. Daha sonra kahvaltı yapar ve işin/okulun yoluna koyuluruz. Akşam olur ve mesai/okul biter. Evlerimize döner ve derin bir uyku çekeriz. Günlük olarak monoton bir şekilde tekrar ettiğimiz bu eylem ve olgular bazen bizleri çok yorabilir. Bazı durumlarda bu işlerin hiç birini yapmak istemez ve gün boyu yatmak isteyebiliriz. Günlük aktivitelerin bizlere oluşturduğu sorunları bir nebzede olsa kolaylaştırmak ve değişiklik yaratmak adına hayatımızı kolaylaştırmanın yolları hakkında küçük bilgiler vereceğiz. 

1. YATAK ODANIZI EN UYGUN ŞEKİLDE DİZAYN EDİN

1. YATAK ODANIZI EN UYGUN ŞEKİLDE DİZAYN EDİN

Evlerimizin belkide en önemli odaları olan bu kullanım alanları hayatımız açısından oldukça önemlidir. Gün boyunca üzerimizde bulundurduğumuz yükleri yataklarımızda atar ve rahatlarız. Bu derece önem arz eden konulardan biri olan yatak odasını dizayn etmek hayatınızı kolaylaştırmak adına atacağınız ilk adım olabilir. Bu konuda işe yataklarınız ile başlamalısınız. Yatağınızın rahat ve ortopedik olması sağlığınız açısından önem taşımaktadır. Yatak odanızda bulunan tabloları değiştirebilir ve yerine yenilerini alabilirsiniz. Böylece göz zevkiniz için değişiklik yapmış olursunuz. Yatak odanızda bulunan televizyon, tablet vs. elektronik aletleri kaldırmak hayatınızın düzene girmesine yardımcı olacaktır. 

2. GÜNLÜK BİR PROGRAM HAZIRLAYIN

2. GÜNLÜK BİR PROGRAM HAZIRLAYIN

Kendinize ait olan ilkeler edinmelisiniz. Bu ilkeler vazgeçmeyeceğiniz kurallarınızdan oluşmalı. Bunlardan bazıları şunlar olabilir: Asla kahve içmeden güne başlayamam, günde en az 15 sayfa kitap okumam gerek, arkadaşlarım kırılmasın diye istemediğim şeylere evet diyemem. Bu düşünceler ve kurallar gibi yenilerini oluşturarak hayatınızın düzenli ve rahat gitmesini sağlayabilirsiniz. Tabii bu kuralların kendinizi aksatıcı maddeleri olmamalıdır. Bu nedenle kendinize günlük bir program hazırlayın ve düzene uyun. Unutmayın; bu kuralları sadece siz yıkabilirsiniz. O nedenle sıkıldığınız zaman kilit vurabilir ve istediğiniz zaman elinizde olan anahtar ile bu kilidi açabilirsiniz. 

3. GÜNDE EN AZ 1 KONU HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPIN

3. GÜNDE EN AZ 1 KONU HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPIN

İnsanlar çalıştıkları işler gereği sürekli olarak sosyal gruplar içerisinde yer alırlar. İkili ilişkiler kurulması gereken bu durumlarda farkınızı ortaya koymak mutlu ve huzurlu olmanıza olanak sağlayacaktır. Farkınızı ortaya koymak terimini isterseniz açalım: İnsanları kırmadan ve düşüncelerine hakaret etmeden edindiğiniz bilgileri onlara aktarabilirsiniz. Örneğin yaptığınız meslek hakkında bilinmeyenleri onlara anlatarak o kişilerin sizler hakkında olan düşüncelerini değiştirebilirsiniz. Tabii bunu yaptığınız araştırmalar ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle günde en az 1 konu hakkında araştırma yapınız. Hayatınızın daha mutlu bir rotada gittiğini görecek ve yaşamınız daha kolay hale gelecek. Yapamam dediğiniz işler kendiliğinden olacaktır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları