Bu ayakkabıların fiyatları dudak uçuklatıyor.

     İyi giyinmeyi, güzel giyinmeyi ve alımlı olmayı herkes sever. Yani büyük çoğunlukda diyebiliriz aslında. Bu büyük çoğunluğumuz üzerine giydiği elbiselere ne kadar dikkat ederse, aksesuarlarınada o derece dikkat etmelidir. En nihayetinde mükemmel bir kombini bir aksesuar çok kötü yada çok daha iyi gösterebilir. Geçmiştede günümüzde de bu durum hep böyle olmuştur. Bütün büyük firmalarda bu durumun farkındadır. O nedenledir ki her yıl birbirinden güzel koseptlerde birbirinden güzel şekillerde aksesuarlar üretmekte, ayakkabı firması olan büyük firmalarda aynı şekilde ayakkabılar üretmektedirler. Geçmişte yada günümüzde diye ayırmamıza imkan yok lüks yaşantıya verilen önemi. Ayakkabı firmalarında da lüks yaşantıya ne derece önem verildiğini her açıdan görebiliyoruz. 

     Hazırladığımız listedeki ayakkabıların fiyatları dudak uçuklatıyor. Bu listedeki ayakkabı firmaları dünyanın sayılı firmalarıdır ve bu firmalarda üretilen listemize girmiş olan bu ayakkabı modellerinin herbiri sayılı özel üretimlerdir. Kendilerini daha bir tarz göstermek isteyen lüks yaşantı içerisindeki beyfendiler bu özel firmaların en özel deriler kullanarak ürettikleri güzel modellemeler yaptıkları bu özel üretim ayakkabılar için müşteri oluyorlar. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve listemize fiyatı ile girmeyi başarmış o çok özel üretim ayakkabılara birlikte bir göz atalım. 

10. Swarovski İşlemeli Ayakkabı – FILA / 565 Dolar

10. Swarovski İşlemeli Ayakkabı – FILA / 565 Dolar

     Çok ama çok özel üretim olan bu şık ayakkabının arka tarafındaki bir kısmı Swarovski taşları ile işlenerek çok güzel bir görüntü elde edilmiş. Ayakkabı özel üretim çünkü FILA'nın 100. yılı adına 100 adet üretildi. Lüks yaşantı içerisindeki beyfendilerin günlük hayatta şık görüntülerine iyi bir aksesuar.

9. Stefano Bemer / 2.000 Dolar

9. Stefano Bemer / 2.000 Dolar

     Stefano’un geçmişte Gucci gibi saygın markalar ile çalışmıştır. Stefano Bemer çok iyi tanınan bir markadır. Stefano Bemer'da bütün ayakkabılar el ile hazırlanır. Ayakkabıların her bir aşaması ve ayakkabıda kullanılan herşey el ile yapılır. Hal böyle olunca bir çift ayakkabının yapımı tam 3 ay sürmektedir. Yapımı 3 ay boyunca süren bu bir çift ayakkabının fiyatıda 2.000 Dolar olarak belirlenmiştir. 

8. Elmas işlemeli Ayakkabı – Aubercy / 4.500 Dolar

8. Elmas işlemeli Ayakkabı – Aubercy / 4.500 Dolar

     Aubercy, elmas taşlarına kızlar kadar erkeklerinde önem verdiğinin kanıtı gibi ayakkabılar üretmektedir. Ayakkabıların her birinin üretiminde doğal deri kullanılmış ve ayakkabıların üzerlerine gerçek elmaslar ile göz alıcı motifler işlenmiş. Bu şık ayakkabıların fiyatları ise küçükten büyüğe doğru 3.500 ve 4.500 dolar olarak sıralı şekilde belirlenmiş.

7. Nike Altın Spor Ayakkabısı / 5.400 Dolar

7. Nike Altın Spor Ayakkabısı / 5.400 Dolar

     Nike'ın ortaya çıkardığı bu zarif model, altın suyu kullanılarak yapılmıştır. Bu kadar yüksek fiyat etiketi ile sanırım hiç kimsenin gündelik hayatı için uygun bir kullanıma sahip değildir. Ancak Nike tutkunlarına ve çok lüks hayat içinde olan yatırımcılara göre bir ayakkabı olabilir. Listemize 7. sıradan giren bu modelin fiyat etiketi tam 5.400 Dolar olarak belirlenmiş.

6. Louis Vuitton Ayakkabıları / 10.000 Dolar

6. Louis Vuitton Ayakkabıları / 10.000 Dolar

     Ünlü marka Louis Vuitton'ın, erkekler için ilk olarak çıkardığı ayakkabı modeli bu modeldi. Bu model çok özel üretim olarak tamamen timsah derisinden yapılmıştır. Bu çok özenli işçilik ile çıkarılan modelle ünlü marka Louis Vuitton, sadece kadın markası olmadığını belirtmiş oldu. Listemizde kendisine 6. sırada yer bulan bu özel üretim timsah derisinden yapılmış model, fiyat etiketi olarak 10.000 dolar gibi iyi bür rakama sahip. 

5. Nike Altın Ayakkabı / 24.000 Dolar

5. Nike Altın Ayakkabı / 24.000 Dolar

     Dünyaca ünlü ve büyük firma Nike tarafından 2007 yılında üretilmiştir bu ayakkabı modeli. Aynı yıl 2007'de piyasaya yine Nike tarafından koşu ayakkabıları olarak sunulmuştur. Medyanın ve insanların oldukça çok ilgisini çekmeyi başarmış olan ayakkabı modelinde, ayakkabıların her birtanesi için saf 600 gram altın kullanılmış. Listemizde 5. sıradan giren bu muhteşem ayakkabılar tam olarak 24.000 Dolar satış etiketine sahiptir. 

4. Nike Air Zoom – Kobe 1 / 30.000 Dolar

4. Nike Air Zoom – Kobe 1 / 30.000 Dolar

     Listemizin 4. sırasında yer alan bu muhteşem ayakkabı modelinin bir çifti tam tamına 30.000 Dolar değerindedir. Chicago, New York, Teksas ve Los Angeles kentlerine göre isimlendirilen bu çok özel üretim olan ayakkabı modeli, Nike'ın Air Zoom koleksiyonunun çok seçkin bir parçasıdır. 

3. Testoni Erkek Ayakkabısı / 38.000 Dolar

3. Testoni Erkek Ayakkabısı / 38.000 Dolar

     Suya dayanıklı bir yapıya sahip olan bu ayakkabı modeli aynı zamanda mükemmel bir görünümede sahip. Tamamen timsah derisinden üretilmiş olan ayakkabı modeli yüksek fiyat etiketine rağmen büyük ilgi görmüştür. Ayakkabının üreticisi çok seçkin bir Norveç markası olan Testoni'dir. Listemizdeki sıralamada kendisine 3. sıradan yer bulan bu göz alıcı tasarım tam olarak 38.000 Dolar iyat etiketine sahiptir. 

2. Elmas İşlemeli Ayakkabı – Nike Air Force1 / 50.000 Dolar

2. Elmas İşlemeli Ayakkabı – Nike Air Force1 / 50.000 Dolar

     Yine Nike ve yine dudak uçuklatan bir fiyat etiketi ve şık bir tasarım. Bu harika tasarıma sahip olan ayakkabı modelinde Nike, firma logosunu tamemen saf altından yaptı. Karanlık bir ortama girildiği taktirde elmasların göz alıcı parlaklığı ile çok şık ve lüks bir görüntü elde eden Nike, bu modeli üretirken tam olarak 11 karat elmas kullandı. Listemizde 2. sıradan kendisine yer bulan bu pahalı ayakkabı modelinin bir çifti tam olarak 50.000 Dolar fiyat etiketine sahip. 

1. Elmas İşlemeli Ayakkabı – Tom Ford / 2 Milyon Dolar

1. Elmas İşlemeli Ayakkabı – Tom Ford / 2 Milyon Dolar

     Geldik listemizin 1 numarasına yani zirveye. Zirve tek kişiliktir her zaman ve bu zirvedeki modelde isimde zirvenin hakkını veriyor diyebiliriz. Yani bu yazıyı okuyan kimse ve artık olarak bende 2 Milyon doları ayağımıza giymeyiz. Nitekim giyemeyizde. Ama eğer bir Milyarder iseniz durum biraz farklı olabiliyor. Ünlü milyarder 33 yaşındaki Nick Cannon, 2 Milyon Doları tam anlamıyla ayaklarına giydi. Bu ayakkabı modelinden dünyada sadece bir çift var sadece bir çift üretildi.Nick Cannon, beyaz altın plaka üzerine 7.000 elmasın işlenmesi ile üretilen bu ayakkabılardan sipariş verdi ve siparişini teslim alıp ayaklarına giydi. Ünlü milyarderin aldığı ayakkabı modelinin tam olarak 2.000.000 Dolar olduğu tahmin edilmekte. 

"Zevkler Ve Renkler Tartışılmaz."

     İyi ve pahalı bir liste hazırladığımızı sanıyorum. Her ne olursa olsun sonuçta dost başa bakar düşman ayağa sözünü doğru bularaktan hiç bir zaman öyle ayakkabılar giymeyiz giymemeliyiz dememeliyiz. En nihayetinde düşmanları çatlatmak hayal kırıklığına uğratmak için güzel bir yol gibi görünüyor gözlerimize. Her neyse zevkler ve renkler tartışılmaz diyoruz ve olabilecek en kısa yoldan konuyu kapatıyoruz. Kimisi "yuh" diyordur kimisi içini çekiyordur kimisi ise listedeki ayakkabıyı beğenmiş satın almak için mağazayı arıyordur. Dedikya zevkler ve renkler tartışılmaz. Esen kalın efendim. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları