Gizemini günümüze kadar korumayı başarmış olan ve birbirinden ilginç 4 olayı inceledik.

Tüylerinizi diken diken edecek belki ama bir hayli de düşündürecek olan birbirinden ilginç ve esrarengiz olan bu olayları mutlaka incelemelisiniz.

1. Fatima Olayı

1. Fatima Olayı

     İddialara göre 1917 yılında Portekiz'in ufak bir köyü olan Fatima köyünde, dağlarda çobanlık yapmakta olan 3 küçük çücuk Hz.Meryem'i görürler. Hz.Meryem, her ayın 13'ünde geleceğini söyler ve çocuklardan ufak bir kilise yapmalarını ister. Kısa zaman da dilden dile yayılan bu haber sayesin de küçük köy inananların akınına uğrar. Hz.Meryem'in çocuklara, "İkinizi az sonra yanıma alacağım" dediği iddia edilir ve iki çocuk bir yıl ara ile hayatlarını kaybederler. Adı Lucia olan üçüncü çocuk ise rahibe olarak bir manastıra girer. Hz.Meryem'in kendisine üç mesaj verdiğini söyleyen Lucia, bunların ikisini yayınlar. Üçüncü mesaj ise bir zarfın içinde Papa'ya verilir. Papa 23. Jean, bu mesajı okur. Sonra derin düşüncelere dala ve mesajı tekrar zarfa koyup mühürler. Bir iddiaya göre üçüncü mesaj olan bu mesajı yakınında ki din adamlarına "Bu bölümü çok gizli tutmalıyız, aksi taktirde bu mesajın açıklanması dünya çapında bir panik yaratır" der ve böylece 23. Jean'ın konuşulmasını dahi yasakladığı sır dünyadan saklanır. Sonraki Papa 6. Paul'ün zarfı açıp okuduğu iddia edilir. Yakın çevrelerinin söylediklerine göre de 6. Paul derin bir bunalıma girmiş ve günlerce kendisine gelememişti. Sır bu güne kadar hâlâ açıklanmadı ve Papa'nın elinde ki bir kapalı kutunun içinde zarfta bulunuyor.

2. Frederick Valentich'in Esrarengiz Kayboluşu

2. Frederick Valentich'in Esrarengiz Kayboluşu

      21 Ekim 1978 tarihinde Avustralya'da Frederick Valentich adlı bir pilot güneyde bir adaya doğru yol alırken üzerinde gezen ve yeşil ışıklar saçan, uçağa benzemeyen ve oldukça hızlı  bir cisim gördüğünü hava kontrole bildirmiştir. Kısa süre içerisinde de hava kontolün pilot ile iltişimi kesilir. Valentich'in gördüğü cismi anlattığı ve kayboluşundan önce ki ses kaydında cismin uçak olmadığını tepesinde asılı durduğunu, kendisiyle dalga geçtiğini metal ve parlak olduğunu bir görünüp bir kaybolduğunu anlatmaktadır. Pilot ile bağlantı kesildikten sonra ne pilottan ne de uçağından bir daha haber alınamamıştır.

Frederick Valentich'in Ses Kaydı

3. Manfred Fritz Bajorat'ın Açıklanamayan Ölümü

3. Manfred Fritz Bajorat'ın Açıklanamayan Ölümü

     Bir Alman vatandaşı olan Manfred Fritz Bajorat tam bir maceraperestti. Tam 40 metre uzunluğunda ki teknesi ile okyanuslara açılıp dünyayı geziyordu. Her seferinde de bu yolculuklara yalnız çıkıyordu. Filipinli balıkçılar bir şeylerin ters gittiğinden şüphelendi ve uzun süre tekne ile iletişim kurmaya çalıştılar. İletişim kurmayı başaramayan Filipinli balıkçılar en sonunda tekneye girdiler ve Alman maceraperest gezginin, telsiz başında duran mumyalanmış cesedi ile karşılaştılar. 2009'dan beri kimsenin görmediği Bajorat, telsizi ile yetkililere acil yardım çağrısında bulunmuş ama yeri yetkililer tarafından tespit edilememiş. Cesedinin, okyanus rüzgarları ve tuzlu hava yüzünden korunmuş olduğu düşünülen Bajorat'ın bu kadar süre içerisinde bulunamamış olması ve asıl ölüm nedeni bilinmiyor.

'Tamam Shud' Olayı

'Tamam Shud' Olayı

      1 Aralık 1948 tarihinde sabahınm erken saatlerinde, Avustralya'nın Somerton sahilinde kimliği belirsiz bir ceset bulundu. Ceset, yaz mevsimi olmasına rağmen oldukça kalın giysiler giyimliydi. Otopsi sonucu iç organlarının belirsiz bir madde ile zehirlendiği anlaşıldı. Olayın gizem kazanmasına sebep olan ise adamın giydiği ceketin gizli bir cebinde bulunan 'Tamam Shud' yazılı kağıt parçasıydı. Gazetelere verilen ilanlar sonucu kağıdın koparıldığı kitap culundu ve yazının Ömer Hayyam'ın bir şiirinin 'Bitti, tamamlandı' anlamına gelen son sizesi olduğu anlaşıldı. Kitabın arkasında bulunan telefon numarası da bir hemşireye aitti. Hemşire kitabı 2.Dünya Savaşı sırasında Alfred adlı bir teğmene verdiğini söyledi. Alfred bulundu ve ilginç bir şekilde ön sayfasında hemşirenin el yazısının bulunduğu kitapta Tamam Shud yazısının olduğu bölümün koparılmamış olduğu görüldü. Bu isimsiz cesedin sırrı o günden beri gizemini korumaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları