Bütün aşklar bir gün biter. Tabi bir sebebi olması lazım değil mi. Bakalım neymiş bunlar.

1. İlgisizlik

1. İlgisizlik

İlgi ilişkideki en önemli unsurdur. Her iki tarafta ilgi ister . Eğer ilgisizlik başlarsa ilişkide taşlar yerinden oynamaya başlar. Ayrılıkların çoğu ilgisizlikten dolayı olur. Partnerinizin sizden kaçıp gitmesini istemiyorsanız, bu ilişkiyi devam ettirmek istiyorsanız ilgi göstermek mecburiyetindesiniz. 

2. Dağınıklık

2. Dağınıklık

Titiz biriyle berabersiniz ama dağınıksınız , bu büyük ayrılık getirir . Kadınların ve erkeklerin çoğunluğu dağınıklığı sevmezler. Kavgalar hep bu yüzden oluşabilir. Ayrılık sebebi olarak dağınıklığı öne sürülmesi biraz abes ama bir ayrılık sebebi arkadaşlar

3. İşkoliklik

3. İşkoliklik

İşe olan aşkınız partnerinize olan aşkınızdan ağır basıyorsa, ayrılık konuşmaları başlamıştır bile. İşe duyulan sevgi gerçekten güzeldir , fakat bu partnerinize yansıyorsa durum vahim arkadaşlar . 

4. Cimrilik

4. Cimrilik

Cimri insanlar sevilmezken , bir de hayatınızın aşkı cimriyse bu ilişki çok uzun sürmez. Her iki taraftan da birbirlerine karşı verimkar olmaları lazım ki aşk ortadan kalkmasın. 

5. Kötü alışkanlıklar

5. Kötü alışkanlıklar

Kötü alışkanlıkların hayatınızda bile olumsuz etkileri olduğu gibi , ilişkinizi yaralaması çok doğal. Alkol , uyuşturucu hem size zarar verdiği gibi Aşkınızı da öldürecek hatta yok edecektir. 

6. Aşırı ilgi

6. Aşırı ilgi

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi , fazla ilgi de zararlıdır. Partnerinizi sizden uzaklaştırır. onu boğduğunuzu , sıktığınızı düşünür. Biraz ağırdan alıp yerine göre ilgilenmelisiniz. İlgiyi bırakın demiyoruz , zamanını kollyın diyoruz sevgili arkadaşlar 

7. Yaş farkı

7. Yaş farkı

Yaş farkı çoğu ilişkide büyük bir rol oynamaktadır. Kimi insan olgunlardan kimi insan da gençlerden hoşlanır. Ama ilk önce toz pembe olan bu ilişki ilerleyen zamanlarda büyük sorunlar doğurabilir. Kıskançlıklar ,sendromlar ortaya çıktıkça aşk da hayliyle biter . 

8. İşsizlik

8. İşsizlik

Erkeğin işsizi ne aile tarafından onaylanır ne de partneri tarafından. Bir de genç yaşta evliliğe adım atan arkadaşlar için büyük bir sorundur . Erkeğin işsiz olması kadar, kadının da işsiz olması ayrılığa ve sevginin bitmesine yol verir. Aşk karın doyurmuyor arkadaşlar. 

9. Küçümsemek

9. Küçümsemek

Kendinizi ondan üstün görüyorsanız , iş , okul , aile vb .. şeyleriniz uymuyor ve siz bunu sürekli dile getiriyorsanız bu ilişki artık yürümez . Bir tarafın alttan alması bir yere kadardır . Zaten küçümseme ilişki dışında hiç bir yerde kabul görülmez . 

10. Şiddet

10. Şiddet

Ülkemizin kanayan yarası şiddet. İlişkiye en büyük zararı veren sebeptir şiddet . Erkeklerin güç olarak üstün olduğu için kadına daha çok uygulanır . Bu mide bulandıran durum da aşkı öldüren sebepler arasında . 

11. Mesafe

11. Mesafe

Mesafeler umrumda diyen arkadaşlar. Göz görmedi mi gönül falan katlanmaz. Her ilişki birlikte yapılacak şeylerle ilerler. Bunları kameradan yapamayız değil mi. Bir müddet sonra ilişki biter aşk biter. 

12. Maddi sıkıntı

12. Maddi sıkıntı

İlişki zor günde iyi gününde birlikte tutununca ilerler. İş maddiyata gelip sıkıntılar başlayınca ilişki de zarar görüyorsa bu ilişkide aşk yoktur. Eğer aşk maddiyata dayanıyorsa buna aşk demek pek doğru olma. 

13. Dedikodular

13. Dedikodular

Başkalarının söyledikleri kimsenin umrunda olmaz . Fakat ilişkiye burununu sokan bu arkadaşlar yüzünden aşk bitiyor. Onların asılsız konuşmaları yanlış anlamaları bazı evlilikleri bile bitiriyor . kimsenin ilişkinize burnunu sokmasına izin vermeyin . 

14. Aldatmak

14. Aldatmak

Ayrılıkların başı olan aldatmak çoğu kişinin başına geliyor. Sadakat ilişkiyi ayakta tutan en önemli unsurdur . Aldatmanın affı olamaz. Aldatılan taraf hem sizden , hem de karşı cinsten nefret eder , güvenemez büyük bir yıkıma uğrar. Aşk da aldatılmak diye bir kelimeye yer yoktur . 

15. Kıskançlık

15. Kıskançlık

İlişkinin En dengede duramayan duygusu kıskançlık her ne kadar sevilse de fazlası ilişkilere çok fazla zararlar veriyor . Gün gelip aşkı da öldürebiliyor. Kıskanç olun , dozu kaçırmayın bize yeter :) 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları